Ameliyatsız Yüz Germe / Ultherapy

Uthera Former / Focuslu Ultrason

Ultratherapy, Ultraformer Ameliyatsız Yüz ve Boyun Estetiği Tek seansta Ameliyatsız Yüz Germe Boyun, Gıdı Germe, Kaş Kaldırma, Göz Kapağı Estetiği

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknolojidir. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın tedavi ediliyor.

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknolojidir.

Ultratherapy yada ultraformer odaklanmış ses dalgaları kullanarak monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazer gibi diğer yöntemlerin, ulaşamayacağı 4,5-5mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve bu arada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ultrasonla birlikte kullanılan, deride hasar yapmadan 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir odaklı bir ultrason cihazıdır. Cilt altını görerek yolladığı atışlarla odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren ısı hasarları yaratır. Bu uygulamaya cilt altında küçük iyileşme odacıkları oluşturarak yapılan ameliyatsız yüz estetiği adı veriliyor.

Uygulama esnasında cilt altı dokular adeta bir dikiş makinesi gibi tetiklenmektedir. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma ya da yanak gerdirme yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin cilt ve cilt altı dokularda yarattığı gevşeme, yumuşama ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile uygulama sahasına göre değişen 30-60 dakikalık bir seansın ardından elde edilen sonuç cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ile sonuçlanmaktadır.

Yeni modelde üretilen 1,5 mm lik küçük başlıklarla artık göz çevresinde kırışıklık tedavisi yapmak da mümkün olmaktadır. Ultheranın kırışıklık tedavisinde diğer tüm lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık veya soyma olmamaktadır. Ulthera ile göz çevresi kırışıklıkları, dudak ve ağız çevresi kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, yanaklardaki kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir.

Uygulama ultrasound başlık cilde değdirilerek uygulama yapılır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış odaklanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması tetiklenmesi sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan olumsuz etkilenmez.

Ultherapy işlemi sırasında cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde ameliyatsız cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seanstır?

Ulthera uygulaması yalnızca tek seans yapılmaktadır.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Ulthera; ameliyatsız yüz germe amacıyla yanaklara ve orta yüze, “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalara, çene çizgisi belirginleştirmede, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır. 1,5 mm lik uygulamada aynı bölgelerde kırışıklık düzeltmek amacıyla uygulanabilmektedir.

Ulthera Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultherapy uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında sürmektedir. Tüm yüze uygulama yapıldığında 1 saat kadar sürmektedir.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?

Ultherpy uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri

acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar.

Hastalar bu hafif ağrı hissini rahatlıkla tolere edebilmektedirler. Bu odaklı ses dalgası enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy' nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır. Ulthera uygulama sırasında hissedilen bir duyguda dokuların altında oluşan sıcaklık hissidir.

Ulthera Uygulamasında Anestezi Gerekir mi?

Ulthera uygulaması herhangi bir anesteziye gerek olmadan yapılabilen bir tedavidir. Krem tarzında emla gibi topikal

lokalanestezik kremler derin klasik ulthera uygulamasında bir fayda göstermezler. Kremli uygulama daha çok kırışıklık

tedavisi sırasında uygulanmaktadır.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Ultherapy merkezinde yapılan uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ulthera sonrasında ciltte yanık, leke, morarma vb herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası çok hafif bir kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Dolayısıyla bu uygulama sonrasında gizlenmek zorunda kalmazsınız. Hemen akabinde hafif bir sonuç elde edilmektedir.

Ulthera formerın Diğer Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ulthera, fokus yani odaklı ses dalgası teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ulthera sadece yüzeyel değil derin dokuları da düzeltebilen onaran tek cihazdır.

Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı ve dokuları erken safhada, tam bozulma oluşmadan ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek, büzüştürmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini yenilenmesinisağlamaktır.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ultherapy Amerika F.D.A onaylı bir yöntemdir. Bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Her tıbbi uygulamada olduğu gibi doktorunuz konu ile ilgili gerekli açıklamaları yapacaktır. Ulthera aynı zamanda estetik dolgu maddeleri, botoks ve diğer medikal estetik uygulamalarla da kombine edilebilmektedir.

Ulthera Uygulaması Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Tek bir ultherason uygulaması ardından rejenerasyon ve yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting (kaldırma) etkisi görülmektedir. Bu durum özellikle çene çizgisinde ve boyunda daha belirgin olmaktadır. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 90 gün sonradır. 6 ay sonrasında tam sonuç alınmış olur. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar, 6 ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.

Ulthera Uygulamasının Ömrü Ne kadardır? Ne kadar Kalıcıdır?

Ulthera uygulaması sonrasında ortalama 1-2 sene sonuç devam edecektir. Sonrasında eski halinize geri dönmüş olursunuz. Bu süreç yavaş bir süreçtir. Eskisinden daha kötü olma gibi bir durum söz konusu değildir. Tam tersi yenilenmenin olduğu 6 ay yaşlanmanız durmuş olacaktır.

Kimler Ultherason Uygulaması İçin Uygun Adaylardır?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ulthera former için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Yine yaşın genç olduğu, yüz germe ameliyatı için erken olan yaşlar Ulthera former için iyi bir endikasyondur. Bazen hastalar ameliyat olmak istemeyebilir, komplikasyondan ve anesteziden çekinebilir. Bu durum ulthera former için iyi bir endikasyondur.

Ulthera former Seans Fiyatları Nedir?

Ulthera former seans ücreti fiyatı yapılacak bölgeye ve uygulama atış sayısına göre değişmektedir. Nispeten pahalı bir uygulama olmasına rağmen, herkesin faydalanabilmesi için, bölgeye kişiye göre  kampanya yapıp,  fiyatta yardımcı olmaktayız. Merkezimizde çok atışlı protokolle uygulama yapılmaktadır. Bu da sonucun iyi olması için çok önemlidir. Ulthera former seans fiyatı tüm yüz ve boyuna bütün olarak yapılabileceği gibi, bölge bölgede uygulanabilir. Bu durumun fiyatı elbette tüm uygulamaya göre daha düşüktür. Bunun için doktorumuza muayene olmanız gerekmektedir.