Lazerle Antiaging

Deri yaşlanmasında, deride lekelenmeler, genişleyerek bariz hale gelen kılcal damarlar, ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir. Fototerapi ile bu değişikliklerin kısa sürede estetik olarak kabul edilebilir ölçülere getirilmesi veya tamamen giderilmesi mümkün olabilmektedir.

Güneş ışıklarından dolayı yaşlanan cilt buruşur, sertleşir. Yaş ve sağlık durumunuza bağlı olmaksızın oluşabilen fazla açılmış cilt gözenekleri ve griye kayan yüz rengi gibi kusurlar görünümünüzü olumsuz yönde etkiler ve kendimizi kötü hissetmenize sebep olabilir. FotoRejuvenasyon teknolojisindeki şifalı sıcaklık yüzeye olduğu kadar daha derindeki cilt tabakalarına ulaşarak cildin daha genç ve güzel olmasını sağlayabilmektedir. Sadece birkaç seans sonunda istenmeyen lekelerin oldukça azaldığı ve tenin daha pürüzsüz ve yenilenmiş bir görünüm kazandığını görebilirsiniz. Aynı tedavi boyun, çene ve eller gibi bölgelerde de uygulanabilir.

 

Fototerapi belli özelliklerdeki ışığın tedavi edici fonksiyonları üzerine yapılandırılmış etkili ve güvenli bir yöntemdir. Bu yöntem, deri hastalıklarında tedavi edici olarak kullanıldığı gibi, aynı mekanizma üzerinden, deri yaşlanmasına bağlı sorunların giderilmesinde ve estetik amaçlarla da yaygınlıkla kullanılmaktadır.            

 Nasıl etki eder?

Derimizdeki yapılarda bulunan melanin ve oksihemoglobin gibi ışığa duyarlı maddeler olan kromoforlar, fototerapi sırasında ışığı emer ve tahrip olduklarında da deri lekelerini oluşturan hücreler yerlerini sağlıklı hücrelere bırakır. Genişlemiş kılcal damarlar da tamamen silinirler ve derideki renk düzensizliklerinin de giderilmesiyle derinin genel görünüşü düzelir.

İnce çizgi ve kırışıklıklarda ise, fototerapi deride kollajenlerin yer aldığı tabakada selektif olarak bir 'tahrip-iyileşme' süreci yaratır ve yaşla birlikte bozulmuş kollajen liflerin yeniden yapılanmasını sağlar. Yeniden düzenlenmiş olan deri elastikiyeti ise sağlıklı ve diri bir görünüm yaratır.