Kavitasyon

KAVİTASYON NEDİR? 

Ultra kavitasyon yada maximus kavitasyon yada lipo kavitasyon denen uygulama, cerrahi olmayan bir yöntem olup; güvenli maximal etkili bir vücut şekillendirme cihazıdır. Düşük frekanslı ultrason dalgalarıyla, çalıştığı alandaki yağ hücrelerini parçalarken diğer doku ve organlara zarar vermez. Sadece yağ hücrelerini parçalayacak derinliğe ulaşır. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar metabolize olur. Yani vücut tarafından harcanır. Kavitasyonun sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

KAVİTASYONUN ETKİ MEKANİZMASI NEDİR?

Islak veya kuru olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Islak kavitasyonda uygulamadan hemen önce bölgeye ilaç enjekte edilmektedir. Kuru kavitasyonda ise herhangi bir ilaçvermeden direkt ses dalgalarının yağ kırıcı etkisinden faydanılmaktadır. Kavitasyon düşük frekaslı ultrasound teknolojisini kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Yağ hücrelerin çeperleri çok çabuk parçalanabilme özelliğitaşır. Ultrasound dalgalarıyla meydana gelen kabarcıklar kolaylıkla bu yağ membranlarını parçalarlar. 

KAVİTASYONUN SONUÇLARI NELERDİR

Yağ dokusunda azalmaya bağlı uygulama yapılan alanda tek seansta bile 2 ile 8 cm arasında incelme kaydedilmiştir. Bu incelme hastaya, yağ dokusuna ve sonrasındauygulaması gereken yağsız diyete göre değişir.

KAVİTASYON denilen sistem yağ hücrelerini küçültme ve incelme konusunda şimdiye kadar olan bütün yöntemlere göre çok daha üstün ve güçlü etkisiyle farkını gösteriyor.

‘BİYOKAVİTASYON’ ile düşük frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları çalışan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve bölge dokuda incelme şeklinde kendini gösteriyor.

KAVİTASYON NASIL UYGULANIR?


ACISIZ AĞRISIZ İĞNESİZ ÖZEL BİR PROBU VARDIR KONFOR ÜST DÜZEYDEDİR. Hiçbir yöntem elbette oradan yağ dokuyu direk alma etkisi yaratmaz. Ama kavitasyon ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve sizin tarafınızdan kolay harcanabilir hale gelir. Hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür.

Mezuredeki rakamlar bir seansta ortalama 2 - 8 cm kadar azalmıştır.

TEDAVİ SONRASI YAPILMASI GEREKEN ÖZEL DURUMLAR NELER

Tek bölge için haftada bir kezden toplam 8 seans girilebilen bu tedavide her seans sonrası hastanın izlemesi gereken diyet protokolü vardır ki; bu da hekimimiz tarafından size verilir.

‘Kavitasyon ile aldığımız sonuçlar hem hasta, hem de bizim açımızdan dikkate değer ve hızlıdır. Sonradan izlenen diyet ise zorunludur.Sonuçta diyetsiz mucize makineler ve sistemlerle zayıflama diye birşeyin olmayacağı her akıllı insanın idrak edebileceği bir gerçektir. Ama kavitasyon ile artan serbest yağ asitlrini tüketmek için  bir diyet izlemeniz gerekli. Çünkü ‘kavitasyon’ ile kendi yağınızı yeme yani enerjiye çevirme sağlanır. Bu çok büyük bir avantajdır.

İstediğiniz bölgeden incelebilme fırsatı gerçekten cazip bir fırsattır. Zayıflama tek başına yağ hücrelerinin azaltılması ve bölge dokunun incelmesi ile sınırlı olmamalıdır.İnce bir silüet için cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gereklidir. Sizinle aynı kiloda aynı boyda ve aynı yaştaki hem cinsinizin sizden daha ince görünmesinin nedeni sıkı bir ciltten başka bir şey değildir.

Zayıflarken sarkmalara da etkisi var mı?

Cilt elastikiyetini arttırmaktadır.Dolayısıyla sarkmalarda da etkili bir metoddur.