Göz Altı Morluk Tedavisi

GÖZ ALTI MORLUK ve TORBALANMASININ TEDAVİSİ 

Gözaltı morlukları çoğunlukla genetik kökenlidir, yani gözaltı morluğu olan kişilerin genellikle anne ve babalarında da bu vardır. Açık tenlilerde olmakla beraber esmer tenlilerde daha sık rastlanan bir durumdur. Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması, ya da bu damarlarda yağ torbalanması nedeniyle dolaşımının iyi olmaması gibi nedenlerle görülebilir.

Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte pigmentasyon (koyu renk oluşması) fazlalığından yani cilde rengini veren hücrelerin fazlalığından olan en sık görülen tipidir. Sıklıkla da her ikisi birden yani hem torbalanma hem de aşırı pigmentasyon bulunur. Alt kapakta olduğu gibi sıklıkla kirpiklerden kaşa kadar üst kapağı da kaplar.

Gözaltı morlukları çevresel koşullardan kolaylıkla etkilenir. Stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara içmek, alkol almak morlukları artırabilir.

Bu göz altı morlukları  düzgün bir tedavi ile azaltılabilir. Gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz.

Merkezimizde göz çevresine yapılan vitaminlerin enjeksiyonu ile göz altı morluğu, torbalanması ve kırışıklık aynı anda tedavi edilebiliyor.

Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte pigmentasyon (koyu renk oluşması) fazlalığından yani cilde rengini veren hücrelerin fazlalığından olan tipinde ise peeling tedavisi ile sonuç alabiliyoruz.

İlaveten dermarollerın göz çevresine uygulanan şekli olan eye cell yöntemini de tedaviye eklediğimizde başarımız bir o kadar da artıyor.

Haftada bir kez yapılan 4 uygulama ile sonuç almak mümkün olabiliyor.