Kimyasal Peeling

Cildin zarar görmüş üst tabakasının değişik konsantrasyondaki meyve asitleri ile soyulmasıdır. Böylece alttan yeni, taze cilt hücrelerinin çıkması sağlanır. Yaşlanma, güneş, sigara gibi nedenlerle oluşan kırışıkları, akne izlerini, çilleri, doğum lekelerini, yok etmek amacıyla ve derinin görünüşünü iyileştirmek için kullanılır. Uygulama sonrası kişi normal yaşamına hemen dönebilir. Hastanın yaşına, cilt tipi ve cinsine göre kimyasal maddenin konsantrasyonu, süresi ve seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seanstır. Her tedavi 15 dakika kadar sürmektedir.

Toplam tedavi süresi ne kadardır?

Merkezimizde çok çeşitli kimyasal peeling markasıyla beraber ünlü ispanyol dermatalog Dr. Philippe Deprez’in 6000 hasta üzerinde uyguladığı ve çok başarılı sonuçlar aldığı Skin-Tech firmasının Easy

TCA ve Easy Phytic Kimyasal Peelingleri ve tedavi protokolünü de uygulamaktayız.

Bu peelingler en güvenilir etkili ve en kolay uygulanan peeling türüdür. Peeling öncesi hazırlık gerektirmez ve sosyal aktivitelerin ertelenmesini gerektirmez.Yavaş salınım teknolojisi ile gözle görünür kuruma yada pullanma olmadan derinin uyarılması sağlanır. Genellikle haftada bir kez yapılan 4 tedavi yeterli olmaktadır. Yeni geliştirilmiş peelinglerle yaz aylarında bile korkmadan uygulama yapabilmekteyiz.