Kök Hücre Tedavisi

KÖK HÜCRE DERMATERAPİSİ

Bir cihazla cildinizde cm²'de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır. İşlem öncesi lokal anestezi uygulandığından, fazla acı duymazsınız.Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Bir başka açıdan bakılır ise 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000'lerce kapı elde edilmiş olur. Kök hücre dermaterapisi işte bu mikrokapıların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru büyüme faktörü, peptid ve kök hücre ekstreli ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan farklı olarak derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

Bu işlem sayesinde sürülen ürünlerin, bu mikrokapılardan gönderildiklerinde normal bir uygulamaya göre 200 kat daha fazla cilde geçiş sağladığı gözlenmiştir . Kök Hücre Dermaterapi yöntemi ile ürünler cilde çok daha fazla nüfuz etmekte ve daha homojen bir şekilde deriye etki göstermektedir.

Kök Hücre Dermaterapi'nin en önemli fonksiyonlarından biri, deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesidir. Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması nedeni ile üretilen tüm bu maddeler bize anti-aging etki sağlar. İnce çizgi ve kırışlıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediğini görmek mümkün olur. 

Kök Hücre Dermaterapi, 

  • İnce çizgi ve kırışıkllıklarda
  • çilt çatlaklarında (stretch marks)
  • Göz altı morluklarında ve torbalarında
  • Akne ve yanık skarlarında

güven ve mükemmel etkinlik ile uygulanabilir. 

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Sosyal hayatınızı etkilemez, işinizden kalmanızı engellemez. Kök Hücre Dermaterapi'nin en önemli avantajlarından biri ise güneş hassasiyetine neden olmadığı için yaz aylarında da rahatlıkla kullanılabilmesidir.