Saç Mezoterapisi

Genetik yatkınlık, çevresel faktörler ( hava kirliliği, ultraviole ışınları, uygunsuz beslenme, bazı kozmetik ürünler, sigara vs. ) stresli yaşam ve yılların etkisiyle saçlarımızda dökülme kırılma, canlılığını yitirme gibi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle mevsim değişikliklerinde fazlalaşan problemler, erkeklerde 18-30 lu yaşlarda, kadınlarda 25-40 yaşları arasında ani artmalar gösterir. Genel anestezi sonrası, askerlik öncesi ve sonrası, özellikle doğum sonrası saçlarımız için problemli dönemlerdir.

Genel stres düzeyimizin artığı ve gerginliğimizin uzun süre devam ettiği durumlarda tüm vücut fonksiyonlarımızın etkilendiği gibi saçlı derimizde de önemli değişiklikler olur. Artan gerginliğimiz saçlı derimizde, kafa kaslarımızda ve bunların içinde bulunan küçük damarlarda kasılmalara kan dolaşımının azalmaya sebep olur. Bozulan kan dolaşımı saç kökleri ve saçlı deriyi besleyen dokuların yeterli oksijen ve saç yenilenmesini sağlayan vitamin ve organik besinleri alamamasına neden olur. MEZOTERAPİ seansları sebebi ne olursa olsun, kadınlarda ve erkeklerde uygulanan saç ile saçlı derinin hem kan dolaşımını hem de ihtiyacı olan organik ürünleri ve vitaminleri sağlayan kombine bir uygulamadır. Özellikle kadınlarda daha etkilidir.

Saçlı derimiz epidermis denen üst tabaka ve dermis denen alt tabakadan oluşur ve saçlarımıza sürdüğümüz tüm besleyici ürünler sadece üst tabakaya kadar ulaşabildiği için asıl saç köklerine ulaşamamaktadır. Mezoterapi ile içeriğindeki bütün besleyici ürünlerin çok ince iğneler yardımıyla çok sayıda noktadan saç köklerine doğrudan verilmesini sağlamaktayız.Mezoterapi seans öncesi herhangi bir ön hazırlık gerektirmeyen, seans sonrası günlük işlerimize devam edebileceğimiz bir tedavi şeklidir. Saçlı deri mezoterapisiyle saçın kalitesi ve kalınlığı artar dökülme durur, cansız saçlar canlanarak saç hacmi artar, saçtaki kırılma, çatallanma, matlaşma gibi yıpranma bulguları hızla düzelir, saçlı derideki kepeklenme, kaşıntı, sivilce kaybolur. Saç ve saçlı deriye canlılık gelir.
Standart saç mezoterapisi ilk ay ayda dört kez sonraki ay üç kez sonra iki kez sonraki ayda da bir kez olmak üzere uygulanır.Sonraki dönemde 3 ayda bir seans idame tedavi yapılarak kazanılmış olan saç kalitesi korunur.

Saç mezoterapisi saç ekimine alternatif bir tedavi yöntemi değildir ancak var olan kılları canlandırarak kalitesini artırır.Dökülmüş tamamen kelleşmiş alanda etkisi olmamaktadır. Krem, losyon ve diğer uygulamalardan tamamen farklı bilimsel bir tedavi şeklidir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

Gebelere, süt veren annelere, ürtiker hastalarına, ilaçlara karşı alerjik reaksiyonu olan kimselere saç mezoterapisi işlemi uygulanmaz.